Seminarium Odnowy Wiary  

Duchowość:

"Szkujacie czytając, a znajdziecie rozmyślając; pukajcie modląc się, a będzie wam otworzone przez kontemplację".

                                                       (Katechizm Kościoła Katolickiego nr 2654)

      W dziale duchowość chcielibyśmy zaproponować Internautom, odwiedzającym naszą stronę, pewną drogę do wejścia w życie duchowe i/lub jego pogłębienia. Napisano wiele mądrych i pożytecznych ksiąg w tej dziedzinie, przeprowadzono sporo rekolekcji, nagrano nie jedną katechezę na ten temat i w związku z tym nie uzurpujemy sobie prawa do wszechwiedzy smile, ale pragniemy zaproponować coś bardzo prostego, co pozwoli wrócić do korzeni, odkurzyć, odświeżyć lub poukładać w głowie to, co być może już wiemy z dziedziny duchowości. A ponieważ nie ma życia duchowego bez osobistej modlitwy - dlatego też i o niej "porządkowych słów kilka" cool.

     Na początek 10-cioczęściowy cykl, składający się z trzech bloków: "ABC życia duchowego", "Elementarz modlitwy" oraz "Modlitwa w życiu chrześcijańskim." - wszystko językiem łatwym i przystępnym. Materiał opracował ks. dr hab Jacek Hadryś (publikujemy za wiedzą i zgodą Autora tekstów).

       W dalszej kolejności przejdziemy od wiedzy do praktyki, od intelektu do serca. Monika i Marcin Gajdowie opowiedzą nam w swoich audycjach pt. "Rozwój" w jaki sposób chodzić drogą życia wewnętrznego i co nas na niej czeka. Odpowiedzą na pytania: co robić by współpracować z łaską i dokąd ma nas to zaprowadzić. Będzie można słuchać konferencji z "materiałem w ręku" i w duchu modlitwy.

A zatem - do DZIEŁA ....., gdyż jak pisał Tertulian: "nikt nie rodzi się chrześcijaninem, tylko się nim staje".

            Serdecznie zapraszamy do wejścia na drogę nieustannego stawania się chrześcijaninem! smile

 
Stats